restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Zdrowe desery – jak je wykonywać, żeby były pyszne i dobrze oddziaływały na organizm?

Zdrowie powinno być dla człowieka wartością zdecydowanie podstawową. Z jakiego względu? Bardzo trudno je bowiem potem odzyskać, nawet jeżeli ma się dużo pieniędzy. Ogromne znaczenie dla ludzkiego zdrowia ma naturalnie zdrowa dieta.


Banan i truskawki
Napisał: Pink Sherbet Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś powszechne jest zjadanie zbyt dużej ilości soli i cukru. Chcąc się zdrowo odżywiać nie trzeba natychmiast rezygnować ze słodyczy. Wręcz przeciwnie, można je jadać, trzeba jednak decydować się na spożywanie słodyczy wykonanych osobiście, ze zdrowych składników. Jest sporo interesujących przepisów na smaczne i proste w przygotowaniu desery. Można je znaleźć na przykład w Internecie, przede wszystkim na licznych blogach kulinarnych. Lato to doskonała pora na to, by raczyć się słodkościami bezpiecznymi dla organizmu. Warto przygotować przykładowo koktajl z truskawek. Oczyszczone truskawkiwystarczy zblendować z jogurtem naturalnym, maślanką lub śmietanką, w zależności od własnych preferencji. Do koktajlu można dołożyć też banany.

wejdź na stronę po dodatkowe informacje
Napisał: domzdrowia.pl
Na podstawie: http://www.domzdrowia.pl
Najbardziej popularny deser z truskawek to truskawki ze śmietanką – kremówką posłodzone cukrem (serwis Smaczny.pl - Twoje kulinarne natchnienia). Ten smak uwielbia każdy Polak. W zdrowej wersji cukier cukier hurtownia może zostać zastąpiony syropem z agawy, ksylitolem albo prawdziwym miodem. Deser będzie tak samo pyszny i jednocześnie będzie stanowił pełnowartościowy posiłek, szczególnie kiedy jeszcze zamiast śmietany doda się kefir lub jogurt naturalny. Znakomitym deserem z truskawek będzie również ich precyzyjne zblendowanie i nałożenie do foremek, które później trzeba włożyć do zamrażalnika. Tym sposobem przyrządza się pyszny, zdrowy sorbet, który z powodzeniem zastąpi gotowe produkty. Sorbet można też posłodzić miodem. To ciekawa propozycja na deser w letnie, upalne dni. Własnoręczny sorbet z powodzeniem mogą spożywać maluchy. Warto w pociechach wyrabiać zdrowe nawyki żywieniowe, by w dorosłym życiu nie miały kłopotów z wagą, zdrowiem i rozróżnianiem wartościowych produktów od tych, których zjadania powinny bezwzględnie unikać. Sorbet, podobnie jak koktajl, można przygotować w zasadzie z jakichkolwiek owoców. W pierwszej kolejności trzeba spróbować banany bądź mango. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Istnieje też wiele przepisów na zdrowe, smaczne ciasta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-03-20 15:30:37
Tagi: Truskawki, deser, dieta, koktajl, sorbet