restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Zastosowanie zdrowego oleju kokosowego oraz babki płesznik

Kokosowy olej znalazł użycie jako specyfik kosmetyczny i spożywczy. W pierwszym wypadku, aplikowany zewnętrznie, będzie doskonały w postaci maseczek, szamponu do włosów, oliwek do ciała i maści.
olej kokosowy biooil
Napisał: swimboy1
Olej kokosowy Biooil ma duże działanie nawilżające jak też jest powszechnie stosowany w kosmetyce: to właśnie dzięki niemu włosy robią się mięciutkie, lśniące a także mocne, wzmacnia cebulki włosów, może skutecznie wspierać kurację przeciwłupieżową jak też minimalizować łuszczenie skóry, zwiększa nawilżenie skóry a także zapobiega rozdwajaniu końcówek włosa - czytaj całość tutaj. Ze względu na gęstość olej jest idealny do smarowania chleba, zastąpi masło w pieczeniu. Jest on wytrzymały na znaczne temperatury i w przeciwieństwie do innych tłoczonych na zimno oliw jest doskonały do smażenia. Jego aromat nada potrawom oryginalnego orientalnego smaczku.
Babka płesznik i jajowata natomiast to roślinka, jaka ma działanie podobne do siemienia lnianego – pomaga unormować pracę jelit. Oprócz tego osłabia przejawy hemoroidów, reguluje poziom cukru w krwi u ludzi z cukrzycą typu 2 i łagodzi oznaki łuszczycy oraz trądziku różowatego. Mało tego pomaga odchudzić się oraz jest bezpieczna dla pań w ciąży. Nasiona babki płesznik upraszczają wypróżnianie, jako że po kontakcie z wodą wyzwalają śluz i tworzą żel upraszczający posuwanie mas zalegających w jelitach. Dlatego też poleca się je stosować pomocniczo w leczeniu okresowych zaparć. Podczas wykorzystywania nasion (grzech grow seeds) babki płesznik zalecane jest wypijanie znacznej ilości płynów (najodpowiedniej wody).
Dodatkowo babkę płesznik możemy stosować przy hemoroidach. Babka płesznik nie tylko ureguluje pracę jelit, lecz również złagodzi bóle i świąd i obniży krwotoki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-03-20 15:30:45
Tagi: aromat, olej, piec, właściwości, smaku