restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Zalety korzystania z patelni żeliwnych

Jeśli Twój okres oczarowania patelniami teflonowymi akurat zakończył się, proponujemy nowe rozwiązanie. Nowe dla Ciebie, bo świat już od stuleci przygotowuje posiłki w patelniach żeliwnych.
patelnie
Napisał: Silit
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Patelnie żeliwne. To z ich przyczyny nasza kuchenna rewolucja zyska nowy wymiar. Jej rewelacyjne właściwości wyostrzą zapach i smak przyrządzanych potraw. Co ciekawe, przygotowane na żeliwie posiłki są wzbogacane o minimalne ilości żelaza - pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, patelnie żeliwne idealnie sprawdzą się dla osób chorych na serce a także tych z niedoborem czerwonych krwinek.

Żeliwo jest doskonałym przewodnikiem ciepła, oszczędza czas przeznaczony na ugotowanie potraw, jak również energię. Pamiętajmy, że im wysłużona patelnia żeliwna, tym lepiej będzie się sprawowała.

Niezbędna jest Ci kompleksowa wiadomość (https://www.gaster-sol.pl/pl/produkty/tabletki-solne) wybranego tekstu? Może pragnąłbyś skorzystać z wiadomości, które zamieściliśmy na następnej witrynie. Zachęcamy!Lata użytkowania wzbogacają jej właściwości, zamiast obniżać. Zupełna przeciwność teflonowych patelni, które z każdym użyciem są coraz bardziej wyeksploatowane. W przypadku żeliwa – ta reguła działa w drugą stronę. Tajemnica wzrastającej z biegiem lat jakości przysmażania na żeliwie kryje się w jego konserwacji. Smarowana po użyciu olejem patelnia, z czasem staje się jeszcze lepsza. To, co było dobre od samego początku, wciąż pracuje na swą korzyść. Wszyscy spotkaliśmy się z paniami domu, które sądzą iż najsmaczniejsze potrawy przyrządzają tylko w swoim domu, używając swoich garnków i patelni.

Ponieważ patelnie żeliwne maja nieco większy ciężar od pozostałych, sztuka smażenia pysznych naleśników zajmie troszkę więcej czasu, co nie oznacza, że nie jest do opanowania – wręcz przeciwnie. Kruchość i zapach naleśników wynagrodzi nam czas przeznaczony na doskonalenie swych umiejętności.


żeliwna patelnia
Napisał: Le Creuset
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Jeśli chcemy by nasza patelnia sprawowała się jak należy wiele długich lat, musimy o nią odpowiednio zadbać. Po każdym użyciu trzeba porządnie ją osuszyć papierowym ręcznikiem, a przy tym zapomnieć o posiadaniu zmywarki – środki chemiczne mogą powodować korodowanie powierzchni.

I nie zapominajmy, że naczynia te nie nadają się do przechowywania kwaśnych potraw, ponieważ wchodzą one w reakcje z żeliwem, czego skutkiem może być metaliczny smak potraw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-03-20 15:30:33
Tagi: zmywarki, patelnie teflonowe, patelnie żeliwne