restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Nasze samopoczucie w dużej mierze jest uzależnione od produktów, które jemy codziennie

Jeśli marzy Ci się szczupła sylwetka, wtedy między innymi powinnaś zastanowić się nad swoim codziennym stylem życia. Większość ludzi bez wątpliwości odżywia się nieprawidłowo, co zwykle jest przyczyną różnych chorób oraz złego samopoczucia. Jeśli chcesz czuć się dobrze, a na dodatek pragniesz zgubić parę dodatkowych kilogramów, wtedy bez wątpienia powinnaś wprowadzić niewielkie zmiany w swoim jadłospisie.


miód z pasieki
Napisał: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak powinien wyglądać przykładowy jadłospis na każdy dzień? Na śniadanie niewątpliwie nieźle sprawdzi się zdrowe musli z owocami (pyszne musli) – kiedy jest lato, wtedy bez wątpienia powinnaś wykorzystywać sezonowe owoce takie jak przykładowo truskawki. Jeżeli natomiast jest zima, wtedy miseczka ciepłej owsianki na śniadanie niewątpliwie również postawi Cię na nogi – wtedy możesz wrzucić do niej garść mrożonych owoców lub karmelizowane pomarańcze lub jabłka z cynamonem. Mrożonki oczywiście nie posiadają aż tak wielu witamin jak świeże owoce, jednak poza sezonem są doskonałym zamiennikiem. Jeżeli zaś chodzi o obiad, na pewno powinnaś postawić na coś lekkiego.


Nieźle sprawdzą się dla przykładu mięsa robione na parze – kiedy tylko dobrze je doprawisz, wtedy bez wątpliwości będą smakowały świetnie. Wprawdzie zdrowe mięso i wędliny (polecane wędliny) często są zbyt drogie, jednakże możesz w takim wypadku kupić nieco mniej mięsa i zastąpić je większą ilością warzyw. Taki posiłek między innymi nie będzie bardzo kaloryczny i można go zjadać bez żadnych obaw. Jeśli myślisz poważnie o tym, aby zrzucić zbędne kilogramy, wtedy na pewno powinnaś mocno ograniczyć cukier cukier królewski lub zupełnie z niego zrezygnować. Kiedy nie możesz obyć się bez słodkiej herbaty, wtedy cukier rewelacyjnie zastąpi przykładowo miód pszczeli, wieloowocowy lub kwiatowy. To przede wszystkim na zastąpienie niezdrowego cukru w jedzeniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-27 03:22:10
Tagi: mrożonki, jadłospis, zdrowe mięso