restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Ten cudowny moment wymaga również słodkiej oprawy, zamów smaczny tort w pewnej cukierni

Organizacja wesela okazuje się dla narzeczonych ogromnym wyzwaniem, bowiem muszą przypilnować wielu ważnych spraw. W tym niezwykłym dniu ważne stają się piękne stroje, nastrojowa muzyka, wspaniałe dekoracje. Tak samo ważne jest naturalnie smaczne menu, które zaserwuje się zgromadzonym gościom. A ukoronowaniem takiego jadłospisu staje się tort weselny, który pełni na przyjęciu ślubnym bardzo istotną rolę i powinien wyróżniać się idealnym smakiem oraz pięknym projektem.


Z jakiego powodu torty weselne są tak istotne?

tort
Napisał: Rexness
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć może się wydawać, że tort weselny bywa po prostu smakołykiem, którym kończy się posiłek oraz świetnie komponuje się z podawaną kawą lub herbatą, wypełnia on znacznie istotniejszą rolę. Moment, kiedy tort weselny jest wwożony na salę i zaprezentowany nowożeńcom i zebranym gościom, jest naprawdę ważny i szczególny - sprawdź informacje. Zazwyczaj chwili tej towarzyszy nastrojowa melodia, przygaszone światła i w tak podniosłej atmosferze nowożeńcy kroją tort i karmią się nawzajem. Wydarzenie to skrywa w sobie istotną symbolikę, zatem to normalne, że serwowany tort musi być idealny.


Jakie torty spotyka się na weselach?

Oferta tortów ślubnych jest obecnie bardzo urozmaicona oraz ciekawa, co sprawia, że niełatwo wybrać jeden konkretny. Torty weselne spotyka się w formie piętrowej podawane na stelażu, co bywa bardzo komfortowe w dzieleniu, jak także w jednolitej wersji. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się tak zwane torty cupcake czyli zbudowane z muffinek. Wielkość tortu należy dostosować do liczby
tort
Na podstawie: pixabay.com
zaproszonych gości. Jeśli chodzi o smaki, panuje tak spora różnorodność, że każda młoda para odnajdzie tort idealny dla siebie.


Ważna okazuje się ozdoba (czytaj więcej bombka mikołaj)

Tort weselny powinien nie tylko znakomicie smakować, ale także świetnie się prezentować. Ozdoby stosowane na tortach ślubnych są niezwykle zróżnicowane: od subtelnych ozdóbek w postaci kokardek, kwiatków i małych figurek po imponujące kaskady kwiatów z marcepanu lub innych mas cukierniczych. Dekorację tortu warto dostosować pod kątem tonacji do dekoracji na sali albo do motywów na garderobie nowożeńców - zobacz na stronie. Stawiając na konkretną cukiernię, należy upewnić się, że wypieki tworzy ona tylko z naturalnych składników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-23 06:09:10
Tagi: smak, wesele, cukiernia