restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Zadbaj o prezencję własnej restauracji!

Co jest najważniejsze w zapewne każdej restauracji? Pyszna kuchnia i profesjonalna obsługa kelnerska. Jednakże to jeszcze nie wszystko. Należy także wiedzieć, że czymś naprawdę znaczącym jest to, aby prowadzona przez nas restauracja gustownie się prezentowała. Osobiście nie zwracam większej uwagi na tego typu detale - jednak należę do mniejszości.
Urządzanie wnętrza restauracji
Napisał: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com
A poza tym, i tak w jakiś sposób tam wnikam w wystrój lokalu, to silniejsze ode mnie. Początkowo chcę polecić Tobie to, aby porozglądać się za porządnym projektantem wnętrz - w końcu projektant potrafi zaprojektować wnętrza w umiejętny sposób.

Porządny projektant wnętrz to podstawa! Ja wiem, że chcesz trochę sobie zaoszczędzić na projektach wnętrz restauracji (spróbuj własnych sił: wnetrza-ze-smakiem.pl/dobieramy-palete-kolorystyczna-na-dobry-poczatek-projektu/), a i zapewne sądzisz, iż masz niesamowity gust, lecz fakty są takie, że w wielu przypadkach to jest tak, iż taka restauracyjka, która z założeniu miała być pełna klimatu, jest po prostu kiczowata. Można śmiało powiedzieć, że to nie takie znowu rzadkie. Bez dwóch zdań gustowna knajpka należy do rzadkości. Jadłem w zapewne wszystkich trójmiejskich lokalach, a więc dobrze wiem o czym mówię w tym momencie.

Dekoracje wnętrza w restauracji
Napisał: Cameleo
Na podstawie: Cameleo
W bardzo dużym błędzie są tacy restauratorzy, które mają lokal od dłuższego czasu i myślą, iż i tak pewne zmiany nie są czymś koniecznym. Ciężko jednakowoż akceptować tok myślenia, bo absolutnie każda restauracja (dobre jedzenie sopot) co pewien czas wymaga zmian. Takie są właśnie realia zarządzania restauracją. Uważam, iż wykańczanie wnętrz (przykłady) to inwestycja, która absolutnie nigdy nie powinna być jakoś przez nas olewana. Żywię wielką nadzieję, że po zaznajomieniu się z tymi radami będziesz odpowiedniej podchodzić do zarządzania lokalem.

Pragnę również tak jakby zaapelować - nigdy w lokalu nie powinno być za wielu stolików - niedaleko siebie. To bardzo często dostrzegane zjawisko. A przecież ludzie chcą spokojnie przysiąść, pogadać z towarzyszem. Ciężko spożywać potrawy albo rozmawiać w większym ścisku. Poza tym, tego typu knajpa niejako automatycznie traci nieco na standardzie.

Czyli wiedz, że wiele zależy od wystroju lokalu. Nigdy nie powinieneś myśleć, iż może być inaczej. Mam ogromną nadzieję, że restauracje w Polsce będą nieustannie zwiększały swój poziom.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-15 02:24:10
Tagi: polska, Wnętrza, Wystrój, styl, potrawy, restauracja, stół, lokal