restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Jakim sposobem uzyskać fundusze unijne dla niewielkich firm

W czasach komunizmu prawie każda rzecz należała do państwa, a prywatny biznes likwidowany był jak zaraza. W dzisiejszych czasach, przedsiębiorczość naszych rodaków nie ma granic, dajemy sobie radę z każdym interesem i w każdych warunkach, pomimo nieprzychylności urzędników. Z czego wynika ta polska umiejętność do uprawiania handlu? Przecież w czasach socjalizmu nie mogliśmy nawet próbować takiego handlu... A może jednakże mieliśmy.

dofinansowanie
Napisał: Daniel Oines
Na podstawie: http://www.flickr.com
No właśnie, często mawia się, iż nasz rodak kombinuje, ponieważ zawsze uda mu się wyjść z każdej sytuacji znajdując niezwykłe wyjście z sytuacji. W okresie socjalizmu czasami byliśmy zmuszeni właśnie zakombinować, ażeby jakoś sobie radzić. Może takie lekcje pomogły naszym rodakom, że teraz tak sobie nieźle radzą. A może to geny, no bo zawsze mieliśmy smykałkę do interesów, nieważne czy musieliśmy pracować w naszym kraju, czy gdzie indziej, jakoś dawaliśmy radę. Z drugiej strony spójrzmy jak obecnie sytuacja się przedstawia za granicą. Nasi rodacy, którzy wyjechali na Wyspy Brytyjskie nie tylko, iż sobie radzą, to jeszcze otwierają swoje biznesy.

Podoba Ci się tego rodzaju wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link - ta witryna (http://www.serwiskawowy.pl/30-mlynki-do-kawy) także bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Nie jesteśmy już jedynie ludźmi od czarnej roboty, lecz potrafimy odnaleźć się w wielu branżach.

Wróćmy jednak na do Polski. Co wpłynęło na sukces naszej przedsiębiorczości. Na pewno wspomniana historia i dobre geny, ale również wirtuozeria, której mogą nam pozazdrościć przykładowo Niemcy.

Niezwykle wciągający tekst, nieprawdaż? Jeśli także posiadasz taką opinię, to kliknij tutaj oraz przeczytaj w witrynie (https://tortytorty.pl/112-wsporniki-do-tortow-pietrowych) wszystkie dane.

No zgadza się, może mają lepsze prawo i wydajniej działające państwo, lecz jak coś się dzieje, jakieś niespodziewane zdarzenia to często tracą głowę. My tymczasem w tym momencie odnajdujemy sposób na wyjście z sytuacji, niekonwencjonalny sposób, jak sobie radzić w beznadziejnej sytuacji.

Warto także potwierdzić, że w tej polskiej narodowej zaradności bardzo była pomocna nam integracja z Unią Europejską. Dzięki środkom unijnym dla małych firm czy funduszom unijnym dla gmin udało się zdziałać naprawdę sporo. Czasami bowiem są pomysły i chęci, lecz nie ma pieniędzy. W tym momencie nawet wirtuozeria nic tu nie da, potrzebna jest konkretna pomoc - pieniądze. Dzięki miliardom z Unii Europejskiej udało się stworzyć wiele przedsiębiorstw, zakupić wymagany sprzęt, zatrudnić wiele osób i rozbudować wiele firm.
Opracował Bank BGŻ

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-14 14:04:30