restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Kupno dobrych gatunkowo garnków opłaca się, bo tylko w nich przygotujemy zdrowy obiad

Dzisiaj bardzo wiele mówi się o zdrowym pożywieniu. Zostały otwarte nawet specjalne sklepy, które sprzedają ekologiczną żywność bez sztucznych barwników. W audycjach telewizyjnych zaleca się zdrowy model życia, co staje się równoznaczne z uprawianiem sportów oraz z układaniem bogatego w minerały posiłku. Żeby mógł on dać odpowiednio dużo wigoru w codziennej diecie, muszą znajdować się w nim właściwe porcje nabiału, ryb, a także surówek.

garnki
Napisał: Didriks
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tej pogoni za zdrowiem często nie pamięta się o naczyniach, w których gotuje się posiłki. Na rejestrze podejrzanych produktów już od dawna znajdują się teflonowe patelnie. Weszły do użytku już jakiś czas temu i błyskawicznie okazało się, że panie domu nie są w stanie prawidłowo się nimi posługiwać. Ostry widelec bez trudu rysuje teflonową powierzchnię, która po takim bezceremonialnym spotkaniu ze sztućcami nie nadaje się już do wykorzystania - kotlet mielony smażony na takiej patelni będzie rakotwórczy. Z tego też powodu wytwórcy poszukali alternatywnych rozwiązań, co jednak nie oznacza, że należy kupować każdą nieteflonową patelnię.

Przy wyposażaniu kuchni warto wybierać naczynia sprawdzonych producentów. Wtedy każda gospodyni będzie pewna, że zupa pomidorowa nie przyniesie szkody żadnemu z mieszkańców czy gości. Dlatego wiele osób kupuje np. garnki silit. Dzięki stylowemu wyglądowi, tak na marginesie, uwypuklą gustowny wygląd każdego wnętrza. Wymienione wcześniej garnki silit
są wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Fabrykanci zadbali także o to, aby wszystkie naczynia były praktyczne - uchwyty nie nagrzewają się razem z garnkiem
.
Natomiast patelnie bywają bardzo niewdzięczne w trakcie codziennego użytkowania. Tłuszcz spływający po brzegach w trakcie smażenia (zobacz ofertę na: najlepsza oliwa z oliwek advancedfood) powoduje brzydkie, brązowe zacieki. Aby być w stanie przygotowywać smażone mięso z kurczaka, a nawet nisko energetyczne posiłki, należy posiadać w szafce świetny sprzęt do przyrumieniania posiłków.

Publikacja, którą w tym momencie widzisz to nietuzinkowe źródło (www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/) informacji, jednak jeżeli poszukujesz podobnych materiałów, to kliknij ten link.

Zaradne gospodynie wybierają tylko takie kuchenne produkty, które charakteryzują się wysoką jakością, czyli np. patelnie tefal - słynne patelnie Tefal. Samo określenie kojarzy się, trochę niefortunnie, ze wspomnianym wcześniej teflonem. To podobieństwo jest oczywiście błędne. Patelnie tefal posiadają także powszechnie używaną ceramiczną powierzchnię. Tylko na takich patelenkach można przyrządzić zdrowy obiad, co nie jest bez znaczenia, jeżeli w domu mieszka z nami sześciolatek, który powinien spożywać tylko najwyższej jakości smażone kotlety.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-23 20:57:27
Tagi: patelnie, garnki