restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Surowe warzywa i owoce nie tylko na surówkę? – czyli ozdoby przy użyciu tradycyjnych produktów

Przygotowywanie przyjęcia w domu jest dużym wyzwaniem, w szczególności, gdy chcemy zaprosić wielu gości. Rzecz jasna, podstawą w tej sytuacji jest odpowiednio zaaranżowany stół, który z jednej strony winien być suto zastawiony, z drugiej pięknie udekorowany.


Wprawiona gospodyni domowa będzie w stanie zrobić doskonałe przyjęcie wykorzystując do tego standardowe produkty wykorzystane w oryginalny sposób. Przykładem może być zastosowanie tego rodzaju produktów jak surowe warzywa (zalety warzyw i owoców na surowo) i owoce. Wbrew pozorom można je wykorzystać na wiele sposobów.
Oczywiście z surowych warzyw w szczególności możemy zrobić pyszne surówki i sałatki, które podamy osobno albo jako dodatek do przygotowanych potraw. Takie surówki, niezależnie jakie wykorzystamy warzywa zawsze prezentują się bardzo apetycznie a przede wszystkim kolorowo. Na domowych imprezach schodzą ze stołu najszybciej i tak samo ekspresowo można je przygotować.

stragan z warzywami
Napisał: webbgun
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale oprócz wykorzystania surowych warzyw i owoców do przygotowania popularnych sałatek warto również pomyśleć o stosownej dekoracji stołu z ich udziałem. Prawdziwi mistrzowie kuchni są w stanie zrobić z warzyw prawdziwe cuda. Z marchewki, kapusty i ogórka mogą wykonać piękny bukiet, a z arbuza czy buraczka ludzką twarz bądź popularne zwierze - odnośnik dla zainteresowanych tu: świeże warzywa hotel biznesowy warszawa Raw Foods Polska. Przeciętna gospodyni domowa raczej nie potrafi zrobić takich artystycznych „rzeźb” z warzyw i owoców, jednak przy odrobinie pomysłowości może wspaniale udekorować stół wykorzystując te proste i używane na co dzień produkty. Nie trzeba przecież wiele zachodu, aby z połówki pomidora i majonezu zrobić muchomora, a z marchewki i ogórka tulipana. Jeżeli mamy dzieci wykonywanie ozdób z jedzenia będzie na dodatek doskonałym świetnym pretekstem do wspólnej zabawy i do spędzenia radosnych chwil.

Rzecz jasna źródłem wiedzy co do tego, jak zrobić dekoracyjne potrawy jest bez wątpienia internet. Odnajdziemy tu mnóstwo „apetycznych” zdjęć i tutoriali, które w zrozumiały sposób wyjaśniają jak wykonać królika z marchewki czy różę z wędliny. Tak przyozdobiony stół będzie kusił i zachęcał do ucztowania każdego gościa, który przy nim zasiądzie. Warto o to zadbać, by nasze przyjecie na długo pozostało w pamięci uczestników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-13 21:02:30
Tagi: owoce, sałatki, surówki