restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Patelnia - niezastąpione naczynie w każdej kuchni. Przekonaj się z czym to się spożywa!

Patelnia będzie to urządzenie, jakie jest potrzebne w każdej kuchni. Będzie to naczynie w którym przygotowuje się bardzo wiele różnorodnych dań. Jka najbardziej jest niebywale wiele różnych patelni, jakie podzielone są ze względu na materiał z którego jest zrobiona, ze względu na jej przeznaczenie jak i sam typ patelni. Rozpocznijmy od krótkiej wiadomości : Jakie będą rodzaje patelni?


Otóż bywają 3 podstawowe rodzaje: patelnia klasyczna, patelnia głęboka i do grilowania. patelnia stalowa klasyczna cechuje się tym, iż będzie to okrągłe urządzenie ze spłaszczonym dnem i niskimi brzegami. Patelnia głęboka, będzie bardzo podobna do patelni klasycznej z tym, że jej brzegi są zdecydowanie wyższe. W dodatku większość patelni głębokich jest przystosowana do gotowania na płytach indukcyjnych. Natomiast patelnie do grilowania nie mają ściśle wyznaczonego kształtu (będą patelnie kwadratowe, prostokątne lub okrągłe), tymczasem posiadają jedną znaczącą różnicę, jaka odróżnia je wśród innych rodzajów. Mianowicie ma ona na dnie naczynia rowki, wybrzuszenia bądź kratkę dzięki czemu do grillowanej potrawy od dołu dostaje się powietrze. Ów typ szykowania potraw jest dość zdrowy, ponieważ nie potrzeba dodawania tłuszczu i w dodatku cały tłuszcz z potrawy będzie wytopiony. Dlatego jeżeli ktoś nie posiada ogrodu, gdzie mógłby rozpalić grilla to patelnia do grilowania musi spełnić oczekiwania. Wskazane także napisać o tym, iż będą patelnie o specjalnym zastosowaniu, jakie wykonane są w taki sposób, żeby przygotować dzięki nim 1 rodzaj dań.

Jeżeli opisywany temat Cię fascynuje oraz szukasz więcej informacji, to po przejściu na stronę (https://www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/) znajdziesz ich bardzo dużo - będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Do konkretnych patelni należą patelnie do jajek, naleśników, ryb czy racuchów.


patelnia
Napisał: Scanpan
Na podstawie: Scanpan
Patelnie również można podzielić ze względu na materiał z jakiego była zrobiona.

Popatrz - przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne hiperłącze. Tam odkryjesz dużo szczegółowych wątków na powyższy temat.

Zatem: patelnia może zostać wykonana z aluminium, żeliwa, stali, miedzi jak i tytanu. Popularna bywa patelnia stalowa, która jest dość trwała i wyjątkowo wygodnie się na niej gotuje. Patelnia stalowa bardzo równomiernie się rozgrzewa przez co gotowanie na niej będzie przyjemnością. Najpopularniejsze bywają patelnie stalowe demeyere, które są nadzwyczaj polecane, głównie w knajpach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-02 02:37:33
Tagi: ogród, patelnia, naleśniki, demeyere