restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Jak zaaranżować niewielką kuchnię - ciekawe pomysły porady

Meble kuchenne są jednymi z pierwszych, które wybieramy. Głównie dlatego, że bez kuchni w mieszkaniu właściwie nie sposób się obejść. Przede wszystkim to właśnie w kuchni toczy się życie domu i to pomieszczenie jest jego sercem.

szafki kuchenne
Napisał: homestilo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Półki w kuchni są wciąż używane, korzysta się z nich niemal non stop, dużo częściej niż półki w innych pomieszczeniach. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Szczególnie istotne jest, żeby wybrane półki do kuchni łatwo się otwierały i zamykały, nie blokowały się w zawiasach. Obecnie istnieje wielki wybór uchwytów. Mają różne gabaryty: szerokie lub wąskie, okrągłe lub podłużne, itd. Wszystko to służy temu, abyśmy wybrali to co dla nas najoptymalniejsze (sprawdź pełną propozycje). Ostatnim hitem mody są szafki na zatrzask. Nie maja one uchwytów, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu by szafkę otworzyć.

Kolejną sprawą jest to, że powinniśmy dokonać wyboru które szafki będą otwarte, a które zamykane. Ważna jest również szerokość szafek. Nie mogą być one za wąskie. Owszem, niektóre z nich trzeba zaplanować jako mniejsze, by wygospodarować trochę miejsca. Przecież w kuchni powinna znaleźć się także lodówka, kuchenka i inne sprzęty AGD.

Pamiętajmy jednak, że co najmniej jedna półka powinna pomieścić w sobie przyrządy kuchenne, które są dość nieporęczne. Najprzyjemniejszą kwestią jest wybór frontów. Mogą być wykonane z różnych materiałów - naturalnych, abotworzyw sztucznych. Ich cena oczywiście także jest zależna od materiału z którego zostaną wykonane. Drzewo (zobacz stoliki RTV drewniane) jest oczywiście, w zależności od rodzaju, najbardziej drogie. Musimy zdecydować czy wybrać lakierowane meble czy może te matowe - więcej po blogu.szafki do kuchni
Napisał: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba przemyśleć o to by kolorystyka frontów i blatu dobrze się komponował ze sobą. Pamiętajmy, by urządzić kuchnię w takim samym stylu co inne pomieszczenia, a także dobrać kolorystykę podłogi i ścian do wybranych mebli.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-28 21:20:34
Tagi: meble, lodówka, AGD, podłogi, uchwyt, tworzywa sztuczne