restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Podstawowe parametry sprzedawanych obecnie patelni, jak wybrać najlepszą do swojej kuchni.

Patelnia jest jednym z najpopularniejszych sprzętów każdej kuchni. Bez niej ciężko będzie przygotować wiele smacznych potraw, z tego też powodu powinno się przynajmniej w jedną zainwestować. W praktyce przydaje się ich kilka odmian, które się różnią wielkością, a poza klasycznymi modelami można też pomyśleć o patelniach do specjalnych zastosowań, na przykład naleśników.


patelnie żeliwne
Napisał: Chasseur
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Patelnie produkuje się obecnie z paru odmiennych materiałów które się różnią przewodnictwem cieplnym i funkcjonalnością, warto więc przed zakupem poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z chociaż podstawowymi informacjami Najbardziej popularnymi współcześnie patelniami oferowanymi w naszych sklepach są patelnie teflonowe, a wśród nich spotyka się również wiele ich odmian i wersji. Cechą wspólną takich patelni jest nieprzywieralna, wewnętrzna powłoka z teflonu - . Natomiast reszta jest zrobiona z rozmaitych materiałów, w zależności od firmy, lepsze modele posiadają dodatkowo odpowiednio skonstruowane dna, które pozwalają na dużo szybsze ogrzanie i dłuższe utrzymywanie ciepła.

Niezwykle podobne cechy mają patelnie tytanowe, z tym że ich powłoka jest znacznie wytrzymalsza na wszelakie mechaniczne uszkodzenia.

Pragniemy Cię zachęcić do tak samo ciekawych wpisów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę hurtownia słodyczy i czytaj to, na co masz chęć.

Powoli wkraczają one na rynek, ale szybszy wzrost popularności na razie trochę blokuje ich cena, dużo większa niż zwykłych modeli. Z kolei trochę na popularności zaczęły w ostatnim czasie tracić patelnie żeliwne. Jakiś czas temu były one bardzo popularne, bowiem żeliwo ma doskonałe własności termiczne i długo trzyma ciepło, dziś kupuje je dużo mniej klientów, być może z powodu tego na to, że są stosunkowo kruche i należy się z nimi obchodzić delikatnie.


Warto także wspomnieć o patelniach stalowych i aluminiowych, najnowsze ich modele też doskonale się sprawdzają w wielu zastosowaniach w kuchni. Następnym istotnym kryterium wyboru patelni jest jej kształt. Tu do dyspozycji są przede wszystkim patelnie okrągłe, które się nadają w praktyce do wszystkiego. Oprócz nich popularne pośród klientów są patelnie grillowe, które mają specjalne żeberka na spodzie, a oprócz tego patelnie głębokie i do pieczenia naleśników - bonusy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-18 05:24:36
Tagi: patelnie, patelnie głębokie