restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Podstawowe parametry sprzedawanych obecnie patelni, jak wybrać najlepszą do swojej kuchni.

Patelnia jest jednym z najpopularniejszych sprzętów każdej kuchni. Bez niej ciężko będzie przygotować wiele smacznych potraw, z tego też powodu powinno się przynajmniej w jedną zainwestować. W praktyce przydaje się ich kilka odmian, które się różnią wielkością, a poza klasycznymi modelami można też pomyśleć o patelniach do specjalnych zastosowań, na przykład naleśników.


patelnie żeliwne
Napisał: Chasseur
Na podstawie: www.SmakProstoty.pl
Patelnie produkuje się obecnie z paru odmiennych materiałów które się różnią przewodnictwem cieplnym i funkcjonalnością, warto więc przed zakupem poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z chociaż podstawowymi informacjami Najbardziej popularnymi współcześnie patelniami oferowanymi w naszych sklepach są patelnie teflonowe, a wśród nich spotyka się również wiele ich odmian i wersji. Cechą wspólną takich patelni jest nieprzywieralna, wewnętrzna powłoka z teflonu - . Natomiast reszta jest zrobiona z rozmaitych materiałów, w zależności od firmy, lepsze modele posiadają dodatkowo odpowiednio skonstruowane dna, które pozwalają na dużo szybsze ogrzanie i dłuższe utrzymywanie ciepła.

Niezwykle podobne cechy mają patelnie tytanowe, z tym że ich powłoka jest znacznie wytrzymalsza na wszelakie mechaniczne uszkodzenia. Powoli wkraczają one na rynek, ale szybszy wzrost popularności na razie trochę blokuje ich cena, dużo większa niż zwykłych modeli. Z kolei trochę na popularności zaczęły w ostatnim czasie tracić patelnie żeliwne. Jakiś czas temu były one bardzo popularne, bowiem żeliwo ma doskonałe własności termiczne i długo trzyma ciepło, dziś kupuje je dużo mniej klientów, być może z powodu tego na to, że są stosunkowo kruche i należy się z nimi obchodzić delikatnie.


Warto także wspomnieć o patelniach stalowych i aluminiowych, najnowsze ich modele też doskonale się sprawdzają w wielu zastosowaniach w kuchni. Następnym istotnym kryterium wyboru patelni jest jej kształt. Tu do dyspozycji są przede wszystkim patelnie okrągłe, które się nadają w praktyce do wszystkiego. Oprócz nich popularne pośród klientów są patelnie grillowe, które mają specjalne żeberka na spodzie, a oprócz tego patelnie głębokie i do pieczenia naleśników - bonusy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-18 05:24:36
Tagi: patelnie, patelnie głębokie