restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

January 2019 archive

Jakie restauracje są godne zarekomendowania we Wrocławiu?

Wykwintny posiłek
Napisał: Kimberly Vardeman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy mamy ochotę dobrze zjeść powinniśmy pamiętać, by znaleźć odpowiednie miejsce. Nie za każdym razem możemy u siebie przyszykować to, co nam się wymarzy, bo dość często w dzisiejszych czasach jesteśmy w podróży. Ale ogólnie nawet, kiedy nie jesteśmy w podróży dobrze, co pewien czas wychodzić gdzieś, by po prostu zjeść dobrze i w naprawdę genialnych warunkach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-30 21:12:49
Tagi: potrawy, stolik, jedzenie

Jak zaprojektować kuchnię, aby chociaż trochę swoją prezencją nawiązywała do dawnych epok

garnki
Napisał: Didriks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nasze mieszkanie jest polem do eksperymentów. Wnętrze każdego pokoju musi zostać z drobiazgami przemyślane, aby po roku nie trzeba było niszczyć muru na ekstra gniazdko elektryczne. Podobne przemyślenia stają się obowiązkowe w przypadku kupna poszczególnych elementów wyposażenia domu. Dzisiaj sporą uwagę przywiązuje się do designerskiego wnętrza. A do niego nie zawsze będą pasować przedmioty odziedziczone po pradziadkach. Ten fakt jednak nie przesądza jeszcze o tym, że w urządzonym na nowoczesną modę mieszkaniu nie wolno umieszczać starodawnych bibelotów. Jeżeli tylko właściciele znają i szanują zasadę złotego środka, to wnętrze nigdy nie będzie straszyć sąsiadów ani domowników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-30 20:30:49
Tagi: kuchnia, gotowanie, garnki

Noże japońskie i ostrzałki cudownej jakości

nóż ze stali damasceńskiej
Napisał: FoodBankCENC.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Japońskie noże są obecnie uważane za jedne z lepszych noży na świecie. Są niebywale ostre, idealnie sprawdzą się w każdej kuchni. Noże japońskie są fenomenalne, w wielu przypadkach użytkowane są przez mistrzów kuchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-29 15:59:52
Tagi: marka, firma, artykuł

Jakiego typu naczyń użyć, żeby przygotować oryginalny, a jednocześnie pożywny posiłek na wyjazd poza miasto

garnki
Napisał: Didriks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chwile odpoczynku należą się każdej rodzinie. A wspomnianych momentów jest w ciągu roku nawet całkiem sporo. Bywają nimi święta bożonarodzeniowe oraz inne dni wolne od pracy bądź szkoły. Jednakże zawsze najwięcej pozytywnych wzruszeń wzbudza uwielbiana przez wszystkich majówka. Jeżeli tylko pogoda dopisze, to wyjazd poza stolicę będzie naprawdę udany. Abyśmy jednak byli w stanie długo i pozytywnie wspominać razem spędzone momenty, najpierw jesteśmy zmuszeni wszystko świetnie zaplanować. A już z pewnością należy zabrać ze sobą jedzenie - w trakcie wycieczki przez las maluchy zgłodnieją znacznie szybciej niźli sądzą ich rodzice.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-13 22:37:53
Tagi: gotowanie, garnki, termosy