restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

W jakiej kawiarni moglibyśmy wypić kawę z pięknym obrazkiem na piance z mleka?

Każdy wie jak zaparzyć małą czarną. Nie każdy jednak umie zaparzyć ją tak, że każdy, kto posmakuje kawy, utrwali w pamięci jej aromat na długi czas. Jest nawet specjalny zawód, który zapewnia idealne zaparzenie tego napoju.


Zawodem tym jest barista.
barista
Napisał: F Delventhal
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obowiązkiem jego jest sztuka robienia wzorków na powierzchni mlecznej pianki, jaka zabarwiona jest mikropianką z espresso. Utworzenie rozety czy różnych fundamentalnych wzorków nie jest czynnością niełatwą, chociaż żąda wprawnej ręki i doświadczenia. Kafejki poszukują baristów, jacy są biegli w takiej sztuce, aby przyciągnąć smakoszy kawy do siebie i ich zatrzymać. Bardzo popularne jest obecnie podawanie czarnego napoju z różnymi alkoholami. Są to tak zwane kawowe drinki, które podawane są w niezwykle finezyjnych wazach, bardzo często z dodatkiem owoców. Tego typu drinki kawowe niezwykle przyczyniają się do wzbogacenia oferty kawiarni. Doskonałym pomysłem jest drink na bazie espresso, który jest połączeniem żubrówki, musu z jabłek oraz śmietanki.


smaki
Napisał: Picturepest
Na podstawie: http://www.flickr.com


Barista powinien być także miłośnikiem kawy. Codziennie powinien poszerzać wiedzę, jaką posiada i mieć zamiłowanie do tego, co robi. Petent, który przyjdzie do kawiarni, powinien od razu poczuć, że człowiek, który zaparzy mu kawę, to fachowiec, dla którego kawa kawa z odchodów jest niepowtarzalnym napojem. Baristą mógłby być każdy, bez względu na posiadane wykształcenie jesli skończy właściwy kurs. W tym momencie nie ma szkół, jakie kształcą w tym kierunku, więc pozostaje płatny kurs.
Na tego typu kursach zdobywa się wiedzę odnośnie różnych rodzajów kawy, metody parzenia tego napoju czy też odróżniania rozmaitych gatunków mleka. W praktycznej części szkolenia, nauczyć się można jak serwować rozmaite rodzaje kawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 08:54:19
Tagi: alkohol, espresso, dodatki, kawy