restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Wszystko do współczesnej kuchni

Serwisy obiadowe dostępne są do zakupienia jednakowoż dla 6 jak i 12 osób. Jest to element, który musi znajdować się w niejednym domu. Bardzo sympatycznie jest podawać obiad na ładnych talerzach. Zazwyczaj w naszych domach są dwa serwisy obiadowe. Pierwszy z nich jest używany, codziennie, drugi zaś okazjonalnie. Naturalnie do serwisu powinny zostać dopasowane właściwe sztućce, ponieważ są one też nieodzownym elementem aranżacji stołu.


fondue
Na podstawie: www.garneczki.pl
Fajnie spotkać się z rodziną i razem skonsumować na przykład niedzielny posiłek. Coraz częściej znane w naszym kraju stało się tak określane fondue . Fondue jest to narodowe danie szwajcarskie, które także znane jest pośród Francuzów.

Jest to unikatowy sposób ugaszczania gości. Wszyscy razem siadają przy wspólnym kociołku i zanurzają w masie nadziane na widelec pieczywo lub warzywa. W większości przypadków głównym składnikiem tej masy są, co najmniej dwa rodzaje sera. Po wspaniałym obiadku przychodzi czas na coś słodkiego i kawę. Słynne stały się zaparzacze do kawy (interesujące zaparzacze do kawy na które prócz tego, że robią fantastyczną kawę to też pięknie wyglądają.

Jeżeli chodzi o podstawowe przybory kuchenne, bez których nie można sobie wyobrazić sporządzania posiłków to przede wszystkim wymienić tu trzeba garnki. Można je dopasować zarówno do koloru jak i stylu kuchni. Warto powrócić do garnków emaliowanych, w których niegdyś gotowały nasze babunie. W aktualnych czasach zostały one unowocześnione przez producentów naczyń i są perfekcyjne do gotowania. W naszej kuchni nie powinno także zabraknąć patelni. Świetne są patelnie ceramiczne. Dzięki jednolitej powłoce nie przylegają do nich smażone potrawy. Oprócz tego można na nich smażyć bez dodatku tłuszczu lub z jego niewielką ilością. Najczęściej kupowane są jednak patelnie teflonowe. Choć mają one cienką warstwę teflonu, którą bardzo łatwo jest zarysować.

Właściwe wyposażeni kuchni jest niezwykle istotne. Dzięki temu przyrządzanie potraw jest łatwiejsze i jeszcze bardziej przyjemne. Warto zainwestować w dobrej klasy sprzęt AGD.

Masz ochotę przeczytać więcej tego typu materiałów? Jeżeli tak, to zobacz to użyteczne opracowanie (http://www.czaniecki.pl/), gdyż także Cię z pewnością zaintryguje.

Wówczas zdecydowanie szybciej i zwinniej będą powstawać nasze posiłki


Napisał: A.Z.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:33:28