restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Patyczki do szaszłyków jako narzędzie do prostego i szybkiego przygotowania dań - dowiedz się więcej

Jak sama nazwa wskazuje patyczki używane są przeważnie do przygotowania szaszłyków.
Dzisiaj Obecnie szaszłyki słyną z tego, że są łatwe i prędkie w przygotowaniu, a jedynym ograniczeniem w ich kreowaniu są nasze własne upodobania i możności. Jest możliwość wrzucić na ruszt wszystko co się ma do dyspozycji.


Smakują bardzo dobrze nie tylko z rusztu. Jest możliwość je także upiec na patelni, bądź w piekarniku. Jedni wolą wspaniałe szaszłyki z boczku i kiełbasy z domieszką cebulki, inni wybierają odmianę dietetyczną z rybą i limonką. Jarosze zaspokoją się szaszłykami z jarzyn, a dzieciaki będą zachwycone, gdy na patyczki nabijemy owoce. Wszyscy lubią także pieczywo przypieczone na ruszcie.
szaszłyki
Napisał: Ivana Sokolović
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nierzadko w trakcie grillowania patyczki do szaszłyków się przypalają. Ażeby temu zapobiec, należy je przez kilka godzin namaczać w wodzie. Jest możliwość również użyć patyków metalowych, ale są one uciążliwe do utrzymania w schludności. Patyczki z drewna, bądź bambusowe są bardzo tanie, użyteczne i higieniczne. Patyki powinny być mocne, nie łamać się, bo drzazgi mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Muszą być stworzone z takiego tworzywa, jaki przetrzyma wszelkie ich zginanie. Patyczki winny mieć też właściwą długość.
Często się zdarza, że letnią porą przyjmujemy gości w ogródku, bądź na działce. Najlepszym wyjściem będzie podanie gościom szaszłyków. Zadbajmy o to, aby były one apetyczne i barwne. Dla mięsożerców połączenie drobiu i barwnych warzyw okaże się olśniewającym jedzeniem. W takim przypadku nie jest nieodzowna surówka, bowiem pełny, zdrowy zestaw jest narzucony na patyczki do szaszłyków, np. takie jak te patyczki do szaszłyków - Zdzisław Fyda.

Szczególne szaszłyki musimy przygotować dla gości, jacy nie jadają mięsa. Musimy brać pod uwagę również smaki dzieci przebywających na przyjęciu. Dania z samych warzyw i owoców również będą pyszne.
Jeśli przyrządzamy przyjęcie z grillem musimy zadbać nie tylko o pożywienie, lecz także o właściwy design stołu.
W przyjęciu ogrodowym nie idzie tylko o posiłki, ważne jest, bycie razem z familią i przyjaciółmi i razem miło spędzić czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:39:17
Tagi: grill, posiłek, ruszt