restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Naczynia do alkoholu

Gdy zapraszamy do nas znajomych i przygotowujemy nieduże bądź większe przyjęcia, staramy się zatroszczyć o każdy szczegół. Uważnie planujemy menu, a też myślimy o tym, jakie trunki podać.


Staramy się dopasować je odpowiednio do serwowanych potraw, a także wedle indywidualnych upodobań. Jednakowoż ważne jak to, co podajemy, jest jednak także to, jak serwujemy. Nic nie świadczy lepiej o guście gospodarzy niźli piękne kieliszki, które właściwie dopasujemy do podawanych na stół trunków.

kieliszki do wina
Na podstawie: www.garneczki.pl

Jednym z najważniejszych elementów sukcesu realizowanego wieczoru jest dobór wina, które ułatwi wyzwolić z przygotowanych dań to, co najlepsze (źródło). Należyte kieliszki do wina umożliwią natomiast zaprezentować głębię smaku i aromatu alkoholu. Trzeba pamiętać, że kieliszki do białego wina powinny być dłuższe i smuklejsze, a kieliszki do czerwonego wina – bardziej pękate, lepiej koncentrują one bowiem nuty wina.

Wyborne wino w gustownym kieliszku, popijane do rozkosznego posiłku, to prawdziwa ekstaza dla zmysłów. Jeżeli jednakże pragniemy, by wszystko na naszym stole było idealne, należy pomyśleć jeszcze o zaopatrzeniu się w kieliszki do wody (kieliszki). Rozłożyste i pojemne, wyjątkowo ślicznie wyglądać będą z kostkami lodu i plasterkiem cytryny.

Bardzo dobrze uzupełnią nasze nakrycia stołowe. Mówiąc o eleganckich kieliszkach, na polskim gruncie tradycyjnie przychodzą nam na myśl ponadczasowe kieliszki z Krosna, które pamiętamy prawdopodobnie jeszcze z barków i zastaw naszych dziadków. Zdobione nóżki i reliefy, które charakteryzują kieliszki KRISTA DECO, ekscytują następne pokolenia. Klasyczne krośnieńskie wzory są zawsze na topie, a nowe wpisują się w współczesne trendy wzornicze.

Składnikiem domowej zastawy, którego zabraknąć nie może przy różnych uroczystościach, są kieliszki do wódki. Wysokie, na nóżce, przypadną znaczniej do gustu tradycjonalistom, z kolei proste kieliszki typu shot muszą się znaleźć u każdego imprezowicza. Sylwester oraz wszystkie szczególne dni, które planujemy nieprzeciętnie celebrować, to czas na otwarcie butelki wspaniałego szampana.


Nie możemy, zatem zapomnieć również o zaopatrzeniu naszego domu w szykowne kieliszki do szampana.

Kliknij na odnośnik montaż rekuperacji purevent wrocław, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zafascynował. Zobacz artykuł, posiadający interesujące dane.

Wysokie, wąskie kieliszki, wytworzone z cienkiego szkła, to najlepsza gwarancja zachowania bąbelków. Jeśli wolimy szampany słabiej musujące, możemy wybrać także widowiskowe, niskie kieliszki o znaczniej płaskich i rozłożystych czaszach.

Towarzyskie spotkania to okazja do próbowania wielu innych napojów alkoholowych i koktajli alkoholowych. Kieliszki koktajlowe są uniwersalną propozycją do podawania wielu z nich. Wybornie będą się reprezentować z drinkowymi palmami, cukrową warstwą na brzegu czy na przykład z plasterkiem aromatycznej limonki. W wersji wytrawnej sprawdzą się kieliszki do martini z nieodłącznymi, zielonymi oliwkami, które podkreślają wyjątkowy smak wermutów.

Niezbędne w domowym barku okażą się również wyrafinowane, szerokie kieliszki do koniaku albo kieliszki do sherry, w których gustować można jeszcze całą gamę słodziutkich likierów i nalewek, też tych osobistej roboty. Różnorodną ofertę kieliszków o przeznaczeniu do przeróżnych trunków wyszukać można w sklepie internetowym celebrowania!


Napisał: A.Z.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:24:07