restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Myślisz o zdrowym i ekologicznym pożywieniu? Nie wiesz, w którym miejscu takie zakupić? Takie rarytasy znajdziesz na targu

Mnóstwo ludzi się głowi – skąd brać dobrą i co najistotniejsze zdrową żywność? Odpowiedź jest banalna. Najwygodniej z ogródka, co jednak jeśli nie mamy tego typu możliwości. Być może jej po prostu nie mamy albo szkoda nam czasu na jej pielęgnacje. A nawetjeśli możemy pochwalić się własną działką, to jedzenia stamtąd jest za mało. W tego typu sytuacji dobrze skorzystać z targów ze zdrową żywnością ekologiczną.


Poradnik miłośnika makaronu
Napisał: Międzybrodzkie Makarony
Na podstawie: Międzybrodzkie Makarony
Najczęściej na targach można nabyć żywność bezpośrednio od rolników. Jest tam tak wiele doskonałych warzyw, owoców, ziaren, grzybów czy orzechów, że z pewnością będziemy zachwyceni. W większości są nieprzetworzone, lokalne, świeże, nie wymagające konserwantów. Co więcej, na tego typu targowisku można także nabyć inne interesujące produkty, jak mąka ekologiczna. Na targach nie znajdziemy pozbawionej wartości odżywczych, przemysłowej żywności, ze sztucznymi barwnikami, szkodliwym cukrem.

Takieszkodliwe dla organizmu składniki spotkać możemy na każdym kroku, w sklepach i supermarketach. Na targu zaś jest naturalnie, sprzedawane są tam rzeczy, które łatwo przyswoi nasz organizm. Wiadomo, produkty na targach nie jest idealna, jednak zawiera z pewnością mniej chemii w porównaniu do wielu produktów żywieniowych. Na targach odnajdziesz znacznąliczbę sezonowej żywności. Produkty tam sprzedawane są zazwyczaj bez kolorowych chemicznych pudełek. Jak wiemy równocześnie wszyscy, w normalnych sklepach jest ich zbyt dużo. Ciekawa oferta: wdał się w polemikę o babce jajowatej.

Te kolorowe pakunki zamieniają się szybko w góry śmieci, a za ich wywóz przecież płacimy wszyscy. Te śmieci (patrz utylizacja śmieci) przysługują się również niestety do zanieczyszczenia gleby na zapchanych wysypiskach. Niestety, na bazarach też rozdają za dużo zrywek foliowych, jednak, staraj się zawsze zabierać własną torbę. Dobrze sprawdzają się torby płócienne. Co więcej,produkty żywnościowe na bazarkach są zazwyczaj z lokalnego źródła, z najbliższej okolicy, nie są z kolei sprowadzane z zagranicy.


bułki
Napisał: Schrift-Architekt
Na podstawie: http://www.flickr.com
To niezwykle ekologiczne, bo nie musimy tyle tracić paliwa, aby je przewieźć.Wspierając tego typu handlu możemy dbać o świeże powietrze i spożytkowanie mniejszej ilości naturalnych zasobów - (poznaj więcej) o olejach spożywczych. No i przecież na targach jest po prostu przyjemniej, ponieważ zakupy możemy robić na dworze, a nie w zamknięciu, jak to się odbywa w galeriach handlowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:49:30
Tagi: żywność, rzeczy, śmieci, Składniki, substancje