restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Należyte wyposażenie kuchni

Stosowne wyposażenie kuchni jest niezwykle istotne dla wszystkich domowników. Niezwykle korzystnym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęsłym kształcie od wieków służy Chińczykom do tworzenia różnorodnych potraw jak najmniejszym kosztem.
potrawy tworzone z zastosowaniem woka powinny gotować się błyskawicznie i zatrzymywać maksimum smaku i wartości odżywczych. Jednakże naczynie to nie jest zagwarantowane jedynie do potraw kuchni chińskiej. Z powodzeniem może podmienić kilka zwykłych patelni i stać się najważniejszym urządzeniem w całej kuchni.


Herbata Irving
Napisał: Irving Tea
Na podstawie: Irving Tea


aronia
Napisał: foam
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wok 30cm ma wysokie ścianki, jakie są pochylone pod kątem 45-50 stopni. Powinny one być delikatne, ażeby cała patelnia silnie grzała się w kilkanaście sekund. Wartością woka jest jego specyficzny kontur, dzięki któremu do smażenia wystarczy niewielka ilość tłuszczu. Dzięki pochyleniu ścianek kawałeczki usmażonego mięsa, lub jarzyn powinny dochodzić w trochę niższej temperaturze, a wysmażany tłuszcz opada na dno. Nóż santoku miyabi (tutaj) to japoński nóż inspirowany standardowym samurajskim mieczem. Jest doskonale ostry i zachwycający wyglądem. Odznacza się idealną formą i precyzją wykonania, a także nadzwyczajnym designem. Cenią je zarówno doświadczeni szefowie kuchni, jak i amatorzy kucharzenia na całym świecie.


kawa z pianką
Napisał: Mano Ranjan M
Na podstawie: http://www.flickr.com


Miyabi 7000 d smakprostoty to ekskluzywna, niezwykle elegancka kolekcja noży na najwyższym poziomie.
Noże o ostrzu skalpela, doskonałym wyważeniu i ergonomii zadowolą nawet najbardziej wymagających szefów kuchni.

Jeżeli po przeczytaniu publikowanego tekstu będziesz pragnął poszerzyć informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://azcolor.com.pl/etykiety-samoprzylepne) bardzo Ci może pomóc - kliknij i zobacz!

Zarówno każde ostrze, jak i nasada posiada swój niezwykły wygląd i jest małym dziełem sztuki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:27:42
Tagi: styl, smak, potrawy, gotowania