restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Należyte wyposażenie kuchni

Stosowne wyposażenie kuchni jest niezwykle istotne dla wszystkich domowników. Niezwykle korzystnym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęsłym kształcie od wieków służy Chińczykom do tworzenia różnorodnych potraw jak najmniejszym kosztem.
potrawy tworzone z zastosowaniem woka powinny gotować się błyskawicznie i zatrzymywać maksimum smaku i wartości odżywczych. Jednakże naczynie to nie jest zagwarantowane jedynie do potraw kuchni chińskiej. Z powodzeniem może podmienić kilka zwykłych patelni i stać się najważniejszym urządzeniem w całej kuchni.


Herbata Irving
Napisał: Irving Tea
Na podstawie: Irving Tea


aronia
Napisał: foam
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wok 30cm ma wysokie ścianki, jakie są pochylone pod kątem 45-50 stopni. Powinny one być delikatne, ażeby cała patelnia silnie grzała się w kilkanaście sekund.

Gdy przejdziesz do meritum sprawy, to wiedz, że możesz uzyskać pozostałe informacje na opisywany temat - przeczytaj w serwisie wszystko, co okazuje się potrzebne tu.

Wartością woka jest jego specyficzny kontur, dzięki któremu do smażenia wystarczy niewielka ilość tłuszczu. Dzięki pochyleniu ścianek kawałeczki usmażonego mięsa, lub jarzyn powinny dochodzić w trochę niższej temperaturze, a wysmażany tłuszcz opada na dno. Nóż santoku miyabi (tutaj) to japoński nóż inspirowany standardowym samurajskim mieczem. Jest doskonale ostry i zachwycający wyglądem. Odznacza się idealną formą i precyzją wykonania, a także nadzwyczajnym designem. Cenią je zarówno doświadczeni szefowie kuchni, jak i amatorzy kucharzenia na całym świecie.


kawa z pianką
Napisał: Mano Ranjan M
Na podstawie: http://www.flickr.com


Miyabi 7000 d smakprostoty to ekskluzywna, niezwykle elegancka kolekcja noży na najwyższym poziomie.
Noże o ostrzu skalpela, doskonałym wyważeniu i ergonomii zadowolą nawet najbardziej wymagających szefów kuchni. Zarówno każde ostrze, jak i nasada posiada swój niezwykły wygląd i jest małym dziełem sztuki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:27:42
Tagi: styl, smak, potrawy, gotowania