restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Dlaczego warto pić herbatę i kawę? Jakie mają plusy? A czy występują określone wady?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co jest bardziej korzystne - kawa czy herbata? Jeden, jak i drugi napój jest zdrowy, lecz występują między nimi różnice, o których warto wiedzieć.


domy wielorodzinne
Napisał: Baumit Sp. z o.o.
Na podstawie: Baumit Sp. z o.o.
Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, oba napoje są wartościowe, mają walory zdrowotne, dobrze więc je wybierać, zwłaszcza takie jak La Via. Jednak te napoje mają również minusy. Ze względu na zawartość kofeiny, kawy nie mogą pić kobiety w ciąży, bo pojawia się spore ryzyko poronienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo zobacz link zbyt dużej ilości herbaty, która ma w sobie taninę może sprawić, iż zmniejszona jest wchłanialność żelaza, a to ma bardzo duże znaczenie dla osób z kłopotami z anemią.

Jeżeli absorbują Cię opisywane w tym tekście tematy i masz chęć przeczytać więcej informacji na taki temat - kliknij tu torty na chrzest.

W jednej, jak i drugiej sytuacji należy się liczyć ze zwiększonym ciśnieniem.


nakryty stół
Napisał: Develey Polska
Na podstawie: Develey Polska


Dla osób, jakie bardzo dbają o zęby istotną kwestią może być to, że kawa dosyć znacząco odbarwia zęby. Z jednej strony kawa ma antyoksydanty, które ochraniają przed chorobami nowotworowymi, z drugiej ma też substancje, jakie działają zupełnie inaczej. To są jednak wady, które nie powinny przeszkadzać w zachwycaniu się rewelacyjnym smakiem tego typu napojów. Zwłaszcza ma to znaczenie, jeżeli będziemy inwestować w interesujące akcesoria do kawy i herbaty. A jeśli to mamy w planach to na pewno Harney & Sons sklep gwarantuje tego typu asortyment. Więcej ciekawych wiadomości przeczytasz na tej stronie harney and sons.


Na pewno zawsze najlepiej pić kawę i herbatę, pomimo wspomnianych wad, gdyż oba napoje zawierają antyoksydanty, a one likwidują wolne rodniki. W herbacie dostrzeżono działania, jakie zmniejsza ryzyko zapadnięcia na raka jelita grubego, jajnika czy prostaty. W przypadku kawy takie samo działanie występuje w zakresie ryzyka raka wątroby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:27:42
Tagi: napoje, kofeina, smaki