restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Herbata - niesamowity dar matki natury

Herbata jest ceniona od wieku ze względu na swój charakterystyczny smak ale także w związku z dobroczynnymi właściwościami zdrowotnymi. Co roku na całym świecie spożywane są miliony filiżanek naparu z krzewu camellia sinensis. Co ciekawe mimo ogromnej różnorodności typów herbaty, to spora większość z nich pochodzi z tej samej rośliny. Żyjemy w czasach, w których nawet najbardziej egzotyczne produkty jesteśmy w stanie kupić w przysłowiowym sklepie na rogu.

herbata matcha
Na podstawie: pixabay.com
Nie inaczej ma się sprawa z herbatą - mamy możliwość wyboru różnych gatunków z niemal wszystkich zakątków świata. Możemy przebierać w bogatej ofercie, którą oferuje nam rynek herbat. Przy typowych herbatach sprzedawanych w cieszących się popularnością torebeczkach, coraz większą estymą może się pochwalić herbata na wagę. W ostatnich latach powstało sporo punktów, zazwyczaj w dużych galeriach handlowych, w których można wypróbować wiele mieszanek, poczuć niesamowity aromat niezwykłych herbat oraz zakupić ulubioną mieszankę dla siebie. Herbata na wagę ma ten plus, iż zanim ją kupimy jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić jak wygląda, poczuć bukiet zapachu oraz podyskutować przez moment ze sprzedającym wadach i zaletach danej mieszanki. Jedną z niezwykle ciekawych herbat jest matcha. Ta sproszkowana, zielona herbata rodem z Japonii stanowiąca nadzwyczajny skarb bogaty w ogromną liczbę antyoksydantów. Dzieje się tak dlatego, gdyż spożywamy sproszkowane liście herbaty matcha a nie sam wywar. Jeżeli chodzi więc o podporę w utrzymaniu właściwego stanu zdrowia, to matcha nie ma sobie równych. Ten typ herbaty jest również odpowiedni dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wzmaga przemianę materii. Co bardzo istotne, matcha pobudza lecz nie przyśpiesza tętna, tym samym jest dobrą alternatywą dla kawy.herbata
Napisał: Panda Tea
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli interesuje nas temat herbata sklep, to łatwo znajdziemy sklepy, w jakich będziemy mieć możliwość wyboru czegoś wyjątkowego dla siebie.

Czy na tej stronie www znalazłeś wszelkie potrzebne informacje? Jeżeli czujesz brak, to zapraszamy na kolejną. Kliknij w ten link i już.

Kiedy na przykład wpiszemy w Google hasło: “herbata sklep” to odnajdziemy sporą liczbę wyników, które będą nas przekierowywały do danych sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą herbat. Polecamy próbować różnych rodzajów i mieszanek aby zasmakować w wyjątkowym bogactwie zapachów oraz aromatów. Zalecamy oczywiście spróbować herbatę matcha, która wyróżnia się spośród wszystkich dostępnych rodzajów. Mieszankę matcha można kupić zarówno w odpowiednich opakowaniach jak również na wagę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:42:41
Tagi: liście, napar, oferta, mieszanka