restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Kufle do browaru

Piwo to jeden z najchętniej i najczęściej spożywanych napojów procentowych, cieszących się sporą popularnością na całej kuli ziemskiej. Niejeden wielbiciel napoju chmielowego ma własne ukochane rodzaje i gatunki. Jedni piją mocne piwa, inni wybierają subtelniejsze, z większym albo mniejszym posmakiem goryczki, piwa jasne lub ciemne, wreszcie znane słodkie piwa smakowe czy napoje piwne typu radler.
Kufle do piwa
Na podstawie: garneczki.pl
Perspektyw jest rzeczywiście wiele. Zimnym piwem bardzo chętnie orzeźwiamy się w bardzo ciepłe, letnie dni albo ogrzewamy grzańcem w mroźne wieczory. Mniejsza z tym, jaki wariant wybieramy, musimy pamiętać o właściwym sposobie serwowania chmielowego napoju. Nieodzownym zaopatrzeniem domowego barku są, więc kufle i pokale do piwa. Tutaj także posiadamy wiele opcji, bardzo ważne jest jednak to, by pamiętać, że trzeba wystrzegać się naczyń mocno rozszerzających się ku górze, w których piwo szybciej zatraca aromat i prędzej opada piana.W pubach, klubach i restauracjach piwo przeważnie serwowane jest w szklanych kuflach – z uchem albo bez (chociaż według niektórych koneserów te drugie to już szklanki do piwa, zwłaszcza zalecane do piw pszenicznych, które przed zaserwowaniem najlepiej zwilżyć chłodną wodą, ażeby łatwiej się nalewało). Szklane kufle mogą być wykonane z grubego, tłoczonego szkła albo z cieniutkiego, dostępne są w przeróżnych pojemnościach, zwykle 0,33 l, 0,5 l i 1,0 l (w Polsce nadal mniej znana jest angielska pinta). Porządne uszka nie tylko ulepszają komfort konsumowania piwa, ale także powodują, że kufel jest niesamowicie wygodny przy wznoszeniu toastów. Piwosze nierzadko wybierają też kufle drewniane, a czasami nawet metalowe. Do pięknie pachnącego grzanego piwa świetnie sprawdzą się grube kufle kamionkowe i kufle ceramiczne.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta kwestia, szybko spójrz na treść (http://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Smak-Wina_Wino-polwytrawne-174.html) a dowiesz się o wiele większą ilość danych, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.Piwo niejednokrotnie serwowane jest też w subtelniejszych, gustownych pokalach. Pokal jest charakterystycznym rodzajem szklanego naczynia w kształcie kielicha na nóżce. Pokale do piwa nadają się jeszcze do podawania słodkich koktajli czy niektórych drinków. Jednakowo dobrze pasować będą do napojów piwnych wykonywanych na bazie lemoniady.

Nie zastanawiaj się - w szukaniu ciekawego Cię wpisu kontynuuj klikanie (https://www.e-herbata.pl/herbaty-czerwone-c-19.html) w nowe linki. W końcu zapewne znajdziesz coś ciekawego.

Występują w mniejszych pojemnościach – 0,2 l, 0,33 l i 0,5 l. Co poniektóre gatunki piwa wymagają szczególnej oprawy – mniej typowych szklanek lub kieliszków typu snifter (koniakówki) czy tulipan. Chociaż pośród smakoszy piwa obowiązują konkretne reguły dotyczące utartych metod serwowania określonych piw, w rzeczywistości wiele zależy też od poszczególnych preferencji i przyzwyczajeń. Dla co niektórych niezastąpione nieustannie pozostaną tradycyjne i ponadczasowe kufle do piwa i pokale są doskonałym pomysłem na upominek dla prawdziwych piwoszy – i to na rozmaite okoliczności. Dużą popularnością cieszą się piwne zestawy dla fanów piłki nożnej czy zabawne kufle z nadrukiem. To częsty wybór na świętowanie osiemnastki, wieczór kawalerski albo obronę pracy magisterskiej. Bez względu na okazję, pamiętać trzeba, że ulubiony napój alkoholowy zawsze smakuje doskonale w doborowym towarzystwie.


Napisał: A.Z.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34