restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Kafetiery

Poemat Adama Mickiewicza Pan Tadeusz w jednej z ksiąg mówi o kawiarce – osobie znajdującej się w składzie służby w dworku szlacheckim, której rolą było robienie i osobliwe serwowanie kawy z dbałością o stosowną oprawę.
Kawiarki
Na podstawie: www.garneczki.pl
Aktualnie wyrazem „kawiarka” definiujemy zaparzacz ciśnieniowy typu włoskiego, czyli urządzenie znane zapewne każdemu kawoszowi.

Istotnie fascynuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to poza tym zobacz treść na stronie (http://pakujmy.pl/), którą znajdziesz na podobnym portalu!

Kawiarka pozwala na banalne sporządzenie naprawdę aromatycznej, mocnej kawy o głębokim smaku przybliżonym do smaku kawy z ekspresu. Kawiarkę przed użyciem rozkręcamy, do dolnego zbiornika wlewamy wodę, nakładamy sitko (filtr) i zamieszczamy w nim mieloną kawę ukochanego rodzaju. Urządzenie umieszczamy na kuchence – para ze zbiornika z wodą przechodzi pod wpływem ciśnienia przez sitko, a w górnym zbiorniku powstaje pyszny, brązowy napar.

Kawiarki wprowadzone zostały do obiegu w 1933 roku przez włoską firmę Bialetti, która do czasów obecnych funkcjonuje w ogólnej świadomości, jako faworyt wśród producentów tych urządzeń. Robione z prawdziwego zamiłowania do kawy urządzenia Bialetti stanowią nie tylko dumę Włochów, ale też symbol najwyższej jakości wykonania. Logo Bialetti to „mały człowiek z wąsem” (l’omino con i baffi), który jest na każdej kawiarce producenta. Inne popularne marki, robiące poważane kafetiery, to dajmy na to G.A.T., Frabosk, Gnali&Zani lub Pensofal Italy. Aktualnie dysponujemy sporym wyborem wzorów (też designerskich) i kolorów kawiarek, stają się one albowiem nie tylko praktycznymi urządzeniami, docenianymi przez miłośników kawy, ale także ślicznymi elementami wyposażenia wnętrz.Pierwsza kawiarka zrobiona była z aluminium i do chwili obecnej kawiarki aluminiowe cieszą się nieprzerwaną sławą. Są one absolutnie bezpieczne dla zdrowia człowieka, niemniej jednak nie można ich myć przy użyciu środków chemicznych, a tylko ciepłą wodą.

Czy spodobała Ci się ciekawa informacja (https://sklep-wina.pl/pol_n_Oferta_Smak-Wina_Wino-slodkie-175.html) w powyższym artykule? Czujesz chęć na jeszcze? Zatem namawiamy Cię do odwiedzenia naszej innej witryny.

Kawiarki stalowe – też niezwykle popularne – częściej nadają się do użytku na kuchenkach indukcyjnych, nie jest to jednakże regułą. Kawiarki indukcyjne występują w rozlicznych modelach i różnorodnych pojemnościach, jednakże warto podkreślić, że mniejsze pojemności (na przykład 1 albo 2 filiżanki) rzadziej są dostępne w tego typu wariancie. Szeroką ofertę różnorodnych kawiarek ma sklep się, że kafetera przede wszystkim proponowana jest dla tych, którzy doceniają mocne espresso – powstający napar cechuje się albowiem znaczną esencjonalnością. Nie oznacza to niemniej jednak, że inni wielbiciele kawy nie mogą korzystać z kawiarek – kawową esencję można rozrobić z wodą lub mlekiem według gustu. Miłośnicy delikatnej pianki mogą nawet nabyć specjalne kawiarki do cappuccino (przykładem mogą być te z serii Mukka Express firmy Bialetti). Każdy może, więc odnaleźć kawiarkę doskonałą dla własnych pragnień.


Napisał: A.Z.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34