restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

December 2017 archive

Zaręczyny – jakim sposobem zaplanować ten moment, żeby rzeczywiście był oryginalny?

półka w restauracji
Napisał: Hirotomo.SABETTO
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaręczyny to kategorycznie jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka, z tego powodu z pewnością wskazane jest je stosownie zaplanować. Trzeba to zrobić o wiele wcześniej, zaczynając naturalnie od zakupienia pierścionka zaręczynowego. Jeżeli nie ma się pojęcia, jaki rodzaj biżuterii woli przyszła narzeczona, można zapytać o zdanie jej siostrę, mamę bądź przyjaciółkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:30:36
Tagi: Menu, zaręczyny, pasje, zainteresowania

Kufle do browaru

Kufle do piwa
Na podstawie: garneczki.pl
Piwo to jeden z bardzo chętnie i najczęściej wypijanych napojów alkoholowych, cieszących się ogromną powszechnością na całej kuli ziemskiej. Każdy smakosz piwa ma własne ulubione odmiany i gatunki. Jedni piją mocne piwa, inni decydują się na subtelniejsze, z większym lub mniejszym smaczkiem goryczki, piwa jasne bądź ciemne, wreszcie znane słodkie piwa smakowe czy napoje piwne rodzaju radler.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34

Kafetiery

Kawiarki
Na podstawie: www.garneczki.pl
Mickiewiczowski poemat Pan Tadeusz w jednej z ksiąg mówi o kawiarce – osobie znajdującej się w składzie służby w dworku szlacheckim, której zadaniem było robienie i specjalne serwowanie kawy z dbałością o odpowiednią oprawę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34

Serwisy obiadowe do każdej kuchni

Czajnik
Kupując urządzenia dla własnej kuchni trzeba zastanowić się chwilę nie tylko nad ich poręcznością, lecz również nad odpowiednim wyglądem oraz wytrzymałością. Należy przyjrzeć się mocno doświadczonym firmom, jakie od wielu lat zajmują się designem takiego rodzaju przedmiotów. Ufając sprawdzonym marką produkującym przykładowo garnki można uniknąć wielu rozczarowań i kłopotów z wspaniałym wyposażeniem własnej kuchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:33
Tagi: sprzęt AGD

Co warto byłoby zrobić jeśli nie posiadamy pomysłu na obiad kolejnego dnia?

gotowanie
Napisał: Sam Howzit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często bywa tak, że nie posiadamy pomysłu na obiad, wiele osób w takiej chwili sięga po książki kucharskie, w których faktycznie możemy znaleźć wyjątkowy przepis, taki który będzie mógł urozmaicić nasze posiłki każdego dnia. Odnosi się to nie jedynie kwestii obiadu, lecz również kolacji oraz deserów, gdyż jest wiele sposobów na deser o których tak naprawdę nie mamy pojęcia, często wystarczy po prostu skorzystać z internetu. Urozmaicenie w kuchni jest podstawą do tego aby obiad smakował nam każdego dnia, oraz żeby się on nam popularnie mówiąc „nie przejadł”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:14:19
Tagi: smak, kuchnia, dania, obiad, posiłek