restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

December 2017 archive

Zaręczyny – jakim sposobem zaplanować ten moment, żeby rzeczywiście był oryginalny?

półka w restauracji
Napisał: Hirotomo.SABETTO
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaręczyny to zdecydowanie jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka, z tego powodu na pewno warto jest je drobiazgowo zaplanować. Trzeba to zrobić o wiele wcześniej, rozpoczynając rzecz jasna od wybrania pierścionka zaręczynowego. Kiedy nie ma się pojęcia, jaki rodzaj biżuterii woli przyszła narzeczona, można zapytać o zdanie jej siostrę, mamę lub przyjaciółkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:30:36
Tagi: Menu, zaręczyny, pasje, zainteresowania

Kufle do browaru

Kufle do piwa
Na podstawie: garneczki.pl
Piwo to jeden z najchętniej i najczęściej wypijanych napojów wyskokowych, cieszących się sporą popularnością na całej kuli ziemskiej. Każdy smakosz piwa ma swoje ukochane typy i gatunki. Jedni wybierają mocne piwa, inni preferują subtelniejsze, z większym lub mniejszym posmakiem goryczki, piwa jasne lub ciemne, nareszcie znane słodkie piwa smakowe czy napoje piwne typu radler.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34

Kafetiery

Kawiarki
Na podstawie: www.garneczki.pl
Mickiewiczowski poemat Pan Tadeusz w jednej z ksiąg mówi o kawiarce – osobie znajdującej się w składzie służby w dworku szlacheckim, której rolą było przygotowywanie i specjalne podawanie kawy z dbałością o stosowną oprawę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34

Serwisy obiadowe do każdej kuchni

Czajnik
Dobierając urządzenia do swojej kuchni potrzeba zastanowić się trochę nie tylko nad ich poręcznością, ale również nad odpowiednim wyglądem oraz wytrzymałością. Warto przypatrzeć się mocno sprawdzonym firmom, które od wielu lat zajmują się wytwarzaniem takiego rodzaju przedmiotów. Ufając sprawdzonym marką produkującym na przykład garnki można uniknąć wielkiej ilości rozczarowań i kłopotów z wyśnionym urządzeniem swojej kuchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:33
Tagi: sprzęt AGD

Co warto byłoby zrobić jeśli nie posiadamy pomysłu na obiad kolejnego dnia?

gotowanie
Napisał: Sam Howzit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dość często jest tak, że nie posiadamy pomysłu na obiad, bardzo dużo osób w takiej chwili sięga po książki kucharskie, w których faktycznie możemy znaleźć ciekawy przepis, taki który urozmaici nasze posiłki każdego dnia. Odnosi się to nie tylko kwestii obiadu, ale również kolacji oraz deserów, ponieważ istnieje wiele sposobów na deser o których tak naprawdę nie mamy pojęcia, często wystarczy po prostu skorzystać z internetu. Różnorodność w kuchni jest podstawą do tego aby obiad smakował nam każdego dnia, oraz żeby się on nam kolokwialnie mówiąc „nie przejadł”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:14:19
Tagi: smak, kuchnia, dania, obiad, posiłek