restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

December 2017 archive

Zaręczyny – jakim sposobem zaplanować ten moment, żeby rzeczywiście był oryginalny?

półka w restauracji
Napisał: Hirotomo.SABETTO
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaręczyny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka, z tego powodu na pewno warto jest je odpowiednio zorganizować. Trzeba to zrobić dużo wcześniej, zaczynając rzecz jasna od kupienia pierścionka zaręczynowego. Jeżeli nie ma się pojęcia, który rodzaj biżuterii woli przyszła narzeczona, można zapytać o poradę jej siostrę, mamę albo przyjaciółkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:30:36
Tagi: Menu, zaręczyny, pasje, zainteresowania

Kufle do browaru

Kufle do piwa
Na podstawie: garneczki.pl
Piwo to jeden z bardzo chętnie i najczęściej wypijanych napojów procentowych, cieszących się bardzo dużą popularnością na całej kuli ziemskiej. Niejeden smakosz piwa ma swoje ulubione odmiany i gatunki. Jedni wybierają mocne piwa, inni wybierają łagodniejsze, z większym bądź mniejszym posmakiem goryczki, piwa jasne bądź ciemne, nareszcie znane słodziutkie piwa smakowe czy napoje piwne rodzaju radler.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34

Kafetiery

Kawiarki
Na podstawie: www.garneczki.pl
Słynny poemat Adama Mickiewicza Pan Tadeusz w jednej z ksiąg mówi o kawiarce – osobie znajdującej się w składzie służby w dworku szlacheckim, której rolą było przyrządzanie i osobliwe serwowanie kawy z dbałością o należytą oprawę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34

Serwisy obiadowe do każdej kuchni

Czajnik
Kupując sprzęty do swojej kuchni potrzeba pomyśleć chwilę nie jedynie nad ich funkcjonalnością, ale także nad konkretnym wyglądem oraz wytrzymałością. Należy przyjrzeć się w szczególności mocno doświadczonym markom, jakie od dziesiątek lat zajmują się wytwarzaniem takiego typu przedmiotów. Ufając najlepszym marką produkującym na przykład garnki da się uniknąć wielu nieprzyjemności i problemów z wspaniałym wyposażeniem własnej kuchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:33
Tagi: sprzęt AGD

Co warto byłoby zrobić jeśli nie posiadamy pomysłu na obiad kolejnego dnia?

gotowanie
Napisał: Sam Howzit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często bywa tak, że nie posiadamy pomysłu na obiad, bardzo dużo osób w tym momencie sięga po książki kucharskie, w których rzeczywiście możemy odszukać wyjątkowy przepis, taki który urozmaici nasze codzienne posiłki. Dotyczy to nie jedynie kwestii obiadu, lecz także kolacji oraz deserów, gdyż istnieje bardzo dużo sposobów na deser o których w rzeczywistości nie wiemy, często wystarczy po prostu skorzystać z internetu. Urozmaicenie w kuchni jest podstawą do tego aby obiad mógł nam smakować każdego dnia, oraz żeby się on nam popularnie mówiąc „nie przejadł”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:14:19
Tagi: smak, kuchnia, dania, obiad, posiłek