restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

December 2017 archive

Zaręczyny – jakim sposobem zaplanować ten moment, żeby rzeczywiście był oryginalny?

półka w restauracji
Napisał: Hirotomo.SABETTO
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaręczyny to kategorycznie jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka, z tego powodu z pewnością wskazane jest je stosownie zaplanować. Trzeba to zrobić o wiele wcześniej, zaczynając naturalnie od zakupienia pierścionka zaręczynowego. Jeżeli nie ma się pojęcia, jaki rodzaj biżuterii woli przyszła narzeczona, można zapytać o zdanie jej siostrę, mamę bądź przyjaciółkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:30:36
Tagi: Menu, zaręczyny, pasje, zainteresowania

Kufle do browaru

Kufle do piwa
Na podstawie: garneczki.pl
Napój chmielowy to jeden z bardzo chętnie i najczęściej spożywanych napojów alkoholowych, cieszących się ogromną powszechnością na całej kuli ziemskiej. Każdy wielbiciel napoju chmielowego ma własne ukochane typy i gatunki. Jedni piją mocne piwa, inni decydują się na delikatniejsze, z większym albo mniejszym smaczkiem goryczki, piwa jasne albo ciemne, w końcu znane słodkie piwa smakowe czy napoje piwne typu radler.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34

Kafetiery

Kawiarki
Na podstawie: www.garneczki.pl
Słynny poemat Adama Mickiewicza Pan Tadeusz w jednej z ksiąg mówi o kawiarce – osobie znajdującej się w składzie służby w dworku szlacheckim, której rolą było przyrządzanie i osobliwe serwowanie kawy z dbałością o należytą oprawę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:34

Serwisy obiadowe do każdej kuchni

Czajnik
Kupując sprzęty do swojej kuchni potrzeba pomyśleć chwilę nie jedynie nad ich funkcjonalnością, ale także nad konkretnym wyglądem oraz wytrzymałością. Należy przyjrzeć się w szczególności mocno doświadczonym markom, jakie od dziesiątek lat zajmują się wytwarzaniem takiego typu przedmiotów. Ufając najlepszym marką produkującym na przykład garnki da się uniknąć wielu nieprzyjemności i problemów z wspaniałym wyposażeniem własnej kuchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:33
Tagi: sprzęt AGD

Co warto byłoby zrobić jeśli nie posiadamy pomysłu na obiad kolejnego dnia?

gotowanie
Napisał: Sam Howzit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często bywa tak, że nie posiadamy pomysłu na obiad, bardzo dużo osób w tym momencie sięga po książki kucharskie, w których rzeczywiście możemy odszukać wyjątkowy przepis, taki który urozmaici nasze codzienne posiłki. Dotyczy to nie jedynie kwestii obiadu, lecz także kolacji oraz deserów, gdyż istnieje bardzo dużo sposobów na deser o których w rzeczywistości nie wiemy, często wystarczy po prostu skorzystać z internetu. Urozmaicenie w kuchni jest podstawą do tego aby obiad mógł nam smakować każdego dnia, oraz żeby się on nam popularnie mówiąc „nie przejadł”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:14:19
Tagi: smak, kuchnia, dania, obiad, posiłek