restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Zdrowe odżywianie - czy naprawdę jest osiągalne dla każdego?

Obecnie coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co spożywamy. Jesteśmy niemal atakowani z każdej strony chemicznymi składami żywności, a przecież żadna osoba nie chce robić ze swojego żołądka śmietnika. Na szczęście wielu ludzi zauważyło, że zdrowe odżywianie sprawia, że poprawia się nie tylko nasza figura, lecz również samopoczucie i zdrowie.

To naprawdę bardzo ważne. Istnieje przekonanie, że ekologiczne jedzenie (pizza bielsko biała) jest drogie i tym samym nie jest dostępne dla wszystkich. Nie jest to prawdą, gdyż chociaż rzeczywiście niektóre produkty kosztuję dość dużo, naprawdę można znaleźć jedzenie (pizza janki) z dobrym składem i nie przepłacać.


Owoce na blacie kuchennym
Napisał: Purple Sherbet Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Głównie prawidłowym nawykiem jest czytanie etykiet wszystkich produktów, jakie chcemy nabyć. Choć może się to wydać naprawdę pracochłonne, z racji tego, że wykonujemy spożywcze zakupy niezwykle często, sprawnie zapamiętamy, co jest niezdrowe i czego warto unikać- pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc. Działamy dla naszego dobrego samopoczucia, więc poświęcenie kilku chwil to naprawdę niedużo. Przykładowo przy wyborze napoju warto spojrzeć również na to ile cukru posiada, ponieważ często są to naprawdę ogromne ilości, których należy unikać. Dobrym rozstrzygnięciem jest samodzielne przygotowanie soków. Jeżeli jednak wolimy kupno, na przykład sok tłoczony z jabłek będzie o wiele zdrowszą alternatywą, niż zwykły sok w kartonie.

Czytanie składu to główny krok do zdrowego odżywiania. Kiedy sami nie mamy czasu na analizę etykiet, możemy skorzystać z Internetu. Aktualnie niemal wszystko można odnaleźć online. Funkcjonują witryny, które podpowiadają, jakie produkty żywnościowe warto nabyć. Jest to bardzo pomocne. Oprócz poznania składów, powinno się zwracać uwagę także na częstotliwość jedzenia posiłków. Dobrą opcją są 4 do 5 posiłków w ciągu dnia, oddalonych od siebie o mniej więcej 3 godziny. Istotne, aby porcje nie były za duże. Prócz tego warto pamiętać, że owoce najkorzystniej jest spożywać rano, ze względu na cukry, które zawierają- Rzecz jasna zdrowe odżywianie to nie wszystko. Warto również nie omijać aktywności fizycznej. To da nam pełnię zdrowia i poprawi nasze samopoczucie. Jeżeli nie jesteśmy fanami sporego zmęczenia, dobrym rozstrzygnięciem będą na przykład spacery czy jazda na rowerze.
owoce
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Świadome odżywianie ma ogromnie dużo dobrych stron. Jeżeli zależy nam na zdrowiu i chcemy jeść racjonalnie, powinno się zwrócić uwagę na to, co nabywamy. Gdy staniemy się świadomym kupującym, z pewnością zauważymy, jak pozytywnie to na nas wpływa. Naprawdę warto jeść zdrowo, odmianę odczujemy szybko i zdecydowanie nie będziemy już chcieli powrócić do złych nawyków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 09:28:59
Tagi: owoce, napoje, zdrowie, sok