restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

August 2016 archive

Czemu ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni? Jakiego rodzaju sprzęty będą w takim miejscu nieodzowne? Co może nam pomóc?

kokilki
Napisał: LA PETITE MAISON
Na podstawie: LA PETITE MAISON
Dobrze wyposażona kuchnia to ładny wygląd, lecz też funkcjonalność. Przecież to miejsce powinno nam doskonale służyć podczas gotowania. Nie jest jedynie do oglądania z dystansu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-22 09:25:53
Tagi: wygląd, tort, kucharz, pomoc

Na obudzenie się rekomendowana jest lubiana kawa

kawa
Napisał: ekidreki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy co dzień lubią pić chociaż jedną filiżankę kawy, a istnieją również oraz tacy, którzy tych filiżanek wypijają kilka albo nawet kilkanaście. Dlatego właśnie tak ważnym napojem jest kawa i tak bardzo sobie obywatele ją cenią, gdyż potrafi ona niejednego postawić na nogi oraz sprawić, że będzie on znacznie lepiej działał, a największe zaspanie bez wątpienia odejdzie w zapomnienie.
Kaw jest bardzo wiele rodzajów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-16 13:56:57
Tagi: aromat, Filiżanki, marka, ziarna, dodatek, kawa zielona

Jak dopasowywać szkło do rodzaju trunku? O czym należy wiedzieć?

kieliszek
Napisał: Anka Albrecht
Na podstawie: http://www.flickr.com
Większość z nas jest w posiadaniu odmiennych szklanek czy kieliszków. Czy bez wątpliwości jesteśmy świadomi, jaki typ alkoholu, w jakim rodzaju szkła powinno się serwować?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-11 12:12:38
Tagi: drinki, wina musujące, alkohole

Codzienne picie kawy - jak uprzyjemnić sobie ten zwyczaj?

kawa
Napisał: Olgierd Rudak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kawa jest rzeczywiście jednym z ukochanych napojów licznych osób i większość z nas nie wyobraża sobie początku własnego dnia bez niego. Da się stwierdzić, że jest to pewnego typu dzienny rytuał. Picie kawy jest obecnie przyjemnością, nie raz zapraszamy kolegów na wspólną rozmowę, której z reguły towarzyszy filiżanka czarnego naparu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-11 12:12:38
Tagi: smak, asortyment, podarunek

Jakiej wielkości patelnie będą nam najbardziej konieczne w naszej kuchni?

sklepach
Gdy chcemy posiadać gwarancję, że w kuchni przyrządzimy przeróżne potrawy, które wyłącznie sobie obmyślimy, to koniecznie musimy powiedzieć, które urządzenia okażą się być nam w niej niezbędne. Im lepiej okaże się być wyposażona tym łatwiej będzie nam wszystko przyrządzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-08 15:26:29
Tagi: kuchni, sprzęty, dodatek, market

Ekologiczny sklep internetowy

zdrowa żywność
Napisał: Connie Ma
Na podstawie: http://www.flickr.com
W naszym kraju, jak i wszędzie panuje moda na zdrową żywność ekologiczną. Jednak, co to oznacza, że żywność jest naturalna, czym jest produkt ekologiczny? Często zakupując w hipermarkecie tradycyjną włoszczyznę ludzie są pewni, że przecież to tylko warzywa i co z nimi może być nie tak. A niemniej jednak może! Warzywa ekologiczne odróżniają się od tych „codziennych” z marketu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 12:15:32
Tagi: owoce, Internet, zdrowie, warzywa, zdrowa żywność, żywność, witaminy, zakupy, badania, ekologiczna żywność, warzywa ekologiczne