restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

Mapa kulinarna Wrocławia czyli w jakich miejscach da się smacznie i tanio zjeść w tej popularnej miejscowości.

W każdym dużym i małym mieście można znaleźć kultowe lokale, które serwują świetne jedzenie. Niekiedy ukryte są one za niepozornymi szyldami, a o tym, jak tam jest smacznie wiedzą tylko nieliczni. Nie inaczej będzie we Wrocławiu, jednym z najbardziej popularnych pośród turystów miejsc w naszym kraju, a jednocześnie także jednym z najliczniejszych. Na co dzień we Wrocławiu mieszka więcej niż 600 tysięcy mieszkańców, następne sto pięćdziesiąt tysięcy uczy się na stacjonarnych i zaocznych studiach.

No i nie można też zapomnieć o następnych dziesiątkach tysięcy turystów, którzy codziennie przybywają do tego pięknego miasta. A że sporo z tych osób, czy będą to przyjezdni, czy też mieszkańcy, lubi dobrze zjeść, to nic dziwnego, że w samym Wrocławiu działa ogromna ilość rozmaitych knajp i restauracji.
Wrocław
Napisał: Guillaume Speurt
Na podstawie: http://www.flickr.com
Działają one zarówno w centrum miasta, gdzie najwięcej jest turystów i odwiedzających, jak również na obrzeżach miasta, gdzie będą docierać jedynie nieliczni, ale jak już dojadą to będą wiedzieli po co. Jeżeli ktoś chce sprawdzić wrocławskie smaki, to może się wspomóc siecią internetową, tam na pewno się dowie, jaka jest najlepsza restauracja (restauracja śródziemnomorska w Warszawie) we Wrocławiu w opinii internautów, a jakie lokale polecają krytycy i znawcy.Tramwaj we Wrocławiu
Napisał: Kuruman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wrocław ma tak dużą liczbę rozmaitych miejsc, w których można smacznie zjeść, że na pewno nie da się ich wszystkich sprawdzić w ciągu paru dni. Na naprawdę rzetelną ocenę najsmaczniejszych lokali pewnie i miesiąc by było mało, gdyż wiele już działających robi wszystko, aby podnieść poziom, a regularnie otwierane są następne. Jeśli chodzi o wybór pożywienia, to tu również nie będzie się do czego przyczepić. Rzecz jasna w mieście tym panuje tradycyjna kuchnia polska, często wykorzystująca kulinarne tradycje Górnego Śląska, ale bez żadnego problemu znajdą coś dla siebie wielbiciele innych smaków. Sporo będzie, podobnie jak w większości miejscowości w Polsce, orientalnych lokali, coś do zaproponowania będzie również miał Meksyk albo Włochy oceń naszą stronę. Dużą grupę lokali kulinarnych stanowią nieduże knajpki, które łączą w sobie wiele różnych smaków i kuchni. Niektórym wychodzi to bardzo dobrze, potrawy są niezwykle smaczne, duże i nie powodujące zawrotów głowy podczas płacenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-09 12:53:40
Tagi: smak, kuchnia, Wrocław, restauracja, lokal, knajpa