restauracjamonarchia.pl- inny wymiar gastronomii

wartościowy napój, ceniony od wielu wieków: zielona herbata

Zwyczaj spożywania herbaty dotarł do nas z Chin i początkowo kiepsko się zadomowił. Z czasem przekonano nas, że herbata jest dobra. Wypijamy jej znacznie więcej niż kilkadziesiąt lat wstecz.
Herbata
herbata
Napisał: a_b_normal123
Na podstawie: http://www.flickr.com
jest niemalże stara jak świat – da się tak powiedzieć, ponieważ w różnorodnej formie była znana społeczeństwom na całym świecie praktycznie od zarania dziejów. Wypijano wodę doprawioną ziołami, dodawano do niej każdego typu korzenie, kwiaty, każda grupa społeczna posiadało swoje obyczaje w tej kwestii. Jednakże prawdziwa herbata i bardzo rozbudowana ceremonia jej przyrządzania i wypijania dotarły do nas z Azji. O ile herbata sama w sobie zadomowiła się w Polsce bardzo dobrze, o tyle ceremoniał z nią związany jest nam znany wyłącznie z filmów dokumentalnych. Oprócz tego mało osób pije prawdziwą herbatę – liściastą - . Z oszczędności czasu oraz lenistwa sięgamy po herbaty ekspresowe, jakie z tradycyjną herbatą nie mają podobno nic wspólnego. Na domiar złego doprawiamy ją miodem oraz dodajemy sok z cytryny, co wedle tradycyjnego podejścia zasadniczo obniża walory smakowe tego płynu. Jeżeli rozchodzi się o herbatę czarną, to wypijamy ich największe ilości: te naturalne, jak i aromatyzowane. Herbaty zielone (jaka powinna być zielona herbata) w dalszym ciągu są traktowane trochę gorzej, ponieważ większości wydają się gorzkie. Jednakże dostępne w sklepach są również te z aromatami, jakie subtelnie likwidują tę gorycz.


W niektórych grupach społecznych wypijanie herbaty wiąże się z pewnym rytuałem. Nie można go porównywać z tym, co dzieje w tej kwestii w krajach Azji, jednak także potrzebne są do tego akcesoria do herbaty, jakieda się zakupić w specjalistycznych sklepach oraz online np. oferta akcesoriów do herbaty. Zaliczyć do nich można różnorodne filiżanki, zaparzarki, kubki termiczne, specjalne sita, w jakich doskonale zaparzają się herbaty zielone oraz wiele innych akcesoriów.

Jeśli odnalezienie uzupełniających danych na prezentowany wątek jest dla Ciebie niezwykle ważne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę, na której je niewątpliwie dostrzeżesz.

Poza tym istnieje wiele herbaciarni, które oferują swoim klientom niezwykle bogaty wybór każdego typu herbat liściastych. Smakosze herbat mogą wybierać pośród mieszanek które pochodzą z całego świata, z poszczególnych jego regionów i pasujące akcesoria do herbaty. Zestaw takiego typu do wspaniały pomysł na podarunek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-04 11:09:43
Tagi: zioła, smak, sok, napar